"Bandat e Shkodrës" – Mbi 20 viktima nga përplasja mes fiseve Bajri dhe Lici – Top Story

49
85Top Story – Një emision politiko-investigativ që transmetohet do të Mërkurë, në Top Channel – 31.10.2018
Përplasja kriminale mes familjeve më të mëdha të Shkodrës, mes tyre fisi Lici dhe Bajri, ishte dokumentari i Top Storyt, ku nëpërmjet inskenimeve dhe rrëfimeve ekskluzive, u pasqyruan disa nga vrasjet më makabre të këtij qyteti. 
Pjesë e konfliktit të bandave, ishte edhe zhdukja e Gëzim Hysajt dhe nipit të tij, Agron Mollaj, në muajin gusht të këtij viti. Familjarët e Hysajt, rrëfyen ekskluvizisht se rrëmbimi ka ndodhur në lagjen Dobraç, aty ku ka influencën e madhe, fisi Bajri. 
Gjithashtu pjesë e dokumentarit ishin edhe intervistat me qytetarët e Shkodrës, të cilët prej kohësh jetojnë mes frikës.

Nguồn: https://quydinh.com

Xem thêm bài viết khác: https://quydinh.com/kinh-doanh

49 COMMENTS

 1. Duhen vetem 100 trupa specialiste dhe Shum Te pregatitun ,,, ata shperndahen 10 e nga 10 … pozicionohen ne vende te ndryshme ,,, mandej kthehet qetesia shum shpejt !!! Shkodra asht qyteti ma I mrekullueshem ne bote ,, mos Te harrojme Se ne kohen e xhaxhit shkodra kishte vetem 4 police,, dhe te gjithe ishin si pulat,, e rrinin mjaft urte !!

 2. E pastaj themi pse nuk ben prokopi ky shtet .si do behet kur ketu dhe 30 vjet kumandohet nga mafjozet .lum a lum

 3. VETM XHAXHI ENVER E KA DITUR SHUME SHUME MIRE SE ME QFAR KRIMINELESH KA PAS GATI I TERE POPULLI QKA BENI OOOO, XHAXH QOHU EDHE NJIHER

 4. Banda Shkodres banda e Lushnjes e Vlores e te gjithe Shqipris mos me guxu njeri as ne pushime me ardhe shteti jon Ame i mbulum me makaber krim .Ku mbeten Shqiptart e kanunit beses e drejtsis more

 5. Kam mbaruar shkollen ne shkoder edhe i njoh shume mirë shkodranët…me e thanë me pak fjale quhen =. Pordhaca

 6. Sali Berisha mund te jete njeriu me negativ ne shqiperi,mund te jete hajdut,vrases,tradhtar,,,por cdo fjale qe thot dhe ka thene kto 10 vitet e fundit kane qene 100% te verteta,si per krimin,ashtu edhe per korrupsionin,ose kapjen e pushtetit nga komunistet.

 7. Lufta mes fiiseve, Familjeve dhe klaneve e ka përcjellë me qindra vite popullin tonë. Hakmarrja i ka Futur rrënjët thellë të shqiptarët.
  Këto janë karakteristika të popujve të pazhvilluar e të varfër sie nga Ana Politike, ekonomike e edhe shpirtrore. Si është e mundur, që askush prej këtyre njerzve të mos e kuptojë, se hakmarrja nuk është zgjidhje, por komplikim edhe më i tepërt i gjendjes së krijuar.
  Ketu duhet përmendur edhe energjinë kriminele të pashterrëshme të këtyre njerëzve primitivë, sie dhe dobësin e mache të shtetit shqiptar me nji drejtësi dhe polici shumë të korruptuar.
  Për këto arsye në vendet ballkanike e sidomos në Kosovë, Maqedoni e Shqipëri lullëzon papunsia e të rinjëve lullëzon korrupcioni,lulëzon hakmarrja, lulëzon Prostitucioni, lulëzon tregu i drogës e i lojrave të fatit. Aty ku lulëzojnë këto sende, aty është ardhmëria e vrazhdë dhe jo shumë shpresëdhënse. Zoti na rujtë.
  Përshëndetje nga Gjermania

 8. Boll i keq ka qenë xhaxhi Enveri po te paktën kishim qetësi se këta bythmutër që vrisnin i kapte dhe i varte prej koqesh.

 9. Nuk kan faj këta o djem po ka shteti në për atë e paguajm esh një soj sikur ke një roje tek delet e ai ti shet kështu esh shteti po po të jet ligj e shtet do kishin shkuar ne pith robve këta e ishalla mos t'i nziern me këta nga burgu se po rim rehat Shkodra sot për sot të paktën esh qetsi 60 përqind. Sot për sot faleminderit Xhafës që i vuri prapa hekurave këta se po të ish për Lulin e ramen e metn do hanin kokat këta e te pafajshmit do vuajnë

 10. Turp te kesh O BASHa DHE Berisha per ju është bere gjithë kjo tragjedi në Shkodër ju ini shkaktare që janë vrarë këta persona se ju ini. Kriminel a së ju vratë në Tiranë katër persona. Në bulevard dhe ju ini të lirë dhe flisni sikur ske bere asgjë dhe flet me emrin e popullit dhe flet ti do zgjedhje të lira e të ndershme ti je nga ata persona që vjedh dhe blen vota më shumë pe rames

 11. Pasuria u ka errur syte shqiptareve vrit vritesh le femije jetim nena qe qajne djemt niperit sa te liq paskemi qene me njeri tjetrin lere femije ne hasmeri e ku eshte morali te gjith keto fise jane ne hasmeri femijet e tyre jetojne me trauma breza te tere te denuar nga hasmeria thuaj se kane 10 jete.E kishte mire enveri denim me vdekje

 12. Zot o zot neve Kosovo na kan vra serbet po ju shqipri vlla me me vlla alla udhzoj kta njerz te devijum

 13. Ku sundon partija mafija hajnija kurrpsjoni ka krime nga shteti dhe nga bandat te vras pa meshir

 14. Dosjka tropoja esht skenar i njet kudo ne shoder dhe shqiperi kjo duht zhduker esht shekulli 21 o shqiptar si e ke vra si tka vra shqiptar jem krejt ast tosk as geg po shqoptar.jam shqiptar para shum vjete jetoj ne Prishtinen shqiptare.

 15. Qofte i pa vdekshem kujtimi per Partine Komuniste Shqiptare dhe kryekriminelin Mehmet Shehun, i cili , do e kishte pastrua 100% Shkodren nga bandat kriminale .

 16. Kriminelat e vertet jan uniformat blu qe korruptohen per lek per interes per gjithcka, prandaj ndollin kto gjana, se me pas dasht policia me I kap, I.kishte kap me kohe, po nuk veproj, e manej normal qe kto manej veprojn vet

 17. KUJTUAN SE SHTETI DO JU MBANTE ISO DHE JU " RROFSHIN " PARET QE KANE " BERE " TANI ADIO JETE DRENDA DHE JASHTE .

 18. Shkodra esht me kultur te hershme shkodranet jan me kultur dhe te beses kjo qe po ndoll vjen si pasoj te politikaneve olugar qe ka patur ne gjith historin e shqiperis qe ka trasformuan vyrtytet e shqiptarit perca e sundo duke cuar ujin ne mudhirin e atyre qe uintereson ujku mjergull do.dhe ne shkoder si ne gjithe shqiprin drejtojn njerez qe nuk e meritojn jan 3partit qe po shkatrojn shqiperin sa per Voltanen ajo duhej hequr me koh ajo nuk emeriton te drejtoj jo shkodren jo e jo po as nje cerdhe femijsh ajoi dha provat sa e aft vadh cfar gjera te mira ka ber per shkodren ja cfar ka ber ka shtuar krimin pasigurin friken kur nje KBashkie nuk o siguron qytetit qetsin ajo duhej te kishte ndergjegj qe mos te vazhdonte ne ate detyr qe i besoj populli..?po ajo jo qe se len mandatin po ajo esht aktive ne demostata molotovi per te ruajtur karigen e saj duke djegir shkodren "voltana Ademi"100%Shkodrane? Qe vetem te drejtoj mitingjet e molotovit …

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here