“Bandat e Lushnjes” – Lufta e përgjakshme mes Aldo Bares dhe Artur Dajës, mbi 50 viktima – Top Story

44
55Top Story në këtë dokumentar shpalos sagën e ngjarjeve kriminale dhe përplasjen e ashpër mes bandave të Lushnjes. Ngjarje të cilat e kanë zanafillën që në vitet ’90 e deri në ditët e sotme. Vrasja e të vëllait në mënyrë barbare, e shndërroi Aldo Baren në një personazh të pamëshirshëm!

Top Story sjell ekskluzivisht imazhet e anëtarëve të bandës së Aldo Bare-s, tradhtitë mes bandave, shpëtimet, vrasjet e njëpasnjëshme dhe luftën e egër mes tyre.

Si funksiononte organizata më e sofistikuar, që nga vendosja e gjobave, prostitucioni e deri tek paracaktimi i tenderave shtetëror.

Ndërkohë vrasjet e bujshme po kryehen sot nga padrino të rinj, që kanë marrë Lushnjen nën kontroll. Pjesë e dokumentarit janë intervistat ekskluzive nga personazhe të përfshirë në ngjarje, mes të cilëve Spartak Poçin, ish Ministrin e Brendshëm.

Për më shumë vizitoni:

Subscribe to “Top Channel” on YouTube Channel for NEWS and TV

Shows HERE:
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE:
Follow Top Channel on Instagram HERE:
Follow Top Channel on Twitter HERE:
#TopStory#TopChannel

Nguồn: https://quydinh.com

Xem thêm bài viết khác: https://quydinh.com/kinh-doanh

44 COMMENTS

 1. Ktosquhen Banda vk qe nfrance sdo kishin mbijetu as1 jave ,,, kta quhen 1 grup shokesh qe bejne si tfotrte po skane lidhje as me krim I organzuar as bande kriminale ,,,, vend vk

 2. Spartak Poci genjen si kriminel qe eshte.Ai nuk shkonte ne Karavasta apo Dajlan si e quajne vendin peshlataret.Spataku shkonte ne Bedat ku vinin skafet me cigare, ku ngarkoheshin skafet me refugjat, ku ngarkoheshin skafet me droge per ne Itali. Spartaku ish minister I brendshem,ne bashkpunim me ish shefat e policis se Lushnjes te asaj kohe si Xhevit Shala Sinan Meta,Edmond Koseni,Osman Stafa ,Alfred Haxhiu te benin nje kondrabande te frikshme. Spartaku vinte kur ne Bedat ose ne gryk derdhje te lumit shkumbin do vinin shume ngarkesa droge dhe cigaresh
  Ai sillte te gjithe repartin policise te quajtur 88.Blindonte te gjithe vendin.Ate bente Spartaku me shoke.I prishen pazaret me njeri tjetrin dhe filluan te eleminojne njeri tjetrin.Tani na bejne si viktima, Kriminel I veshur me uniforme pushteti.I thoni Spartakut me shoke sa here uleshin avion me droge ne Divjak,Si ka mundesi qe me rroge shteti te kesh akoma ne keto dite jete lluksi.Mos I tregoni popullit gjepura, beni emisione per te patur sa me shume klikime.Vetem per lek ,beni ca emisione me pasoja per njerez qe nuk kane lidhje me histori te tilla.Pse nuk thoni qe SHIKU I asaj kohe beri krimet me te medhaja,vriste mbas shpine dhe trillonte histori dhe akuza.Pastaj na bene banden e Lushnjes.Futja kot.Ai hallexhiu donte te merrte hakun e te vellait dhe kaq. Nuk e kapi dot se ai Tur Daja fshehej shume mire,dhe ja njihte njerezit dhe shoqerin e Fredit se aty ishte rritur tek Fredi derisa i hypi vetja ne qef dhe Fredi e perzuri nga shoqeria e vet.Jo e vrau ky apo ai.Turin e vrau Bled Haxhi para se Turi te vriste Bled Haxhiun. Dhe vete gazetari Artan Hoxhe e thone vete ne kete emision,se jane supozime, nuk dime asgje te verte mbi keto ngjarje, po ashtu thote se po te pyesesh 4 persona ne Lushnje te 4 thone histori te ndryshme. Asnje person nuk di te verteten, te gjitha jane thashetheme

 3. 95 perqind e emisionit nuk eshte e vertet. Jane perralla dhe akuza te formuluara nga prokuroria e asaj kohe,qe komandohej nga Sali Berisha. Te vetmen gje qe ben ata djema ishte ndalimi I Sali Berishes te hynte ne Lushnje ose te kalonte neper Lushnje Vetem 5 perqind eshte e vertet.cdo person apo ngjarje jane te shtuara. Ketyre ju be super gjyq, ku prokuroria I akuzonte me hipoteza,pa prova.Dhe ne super gjygjin e madh qe u be ,prokuroria nuk provoi dot asnje akuze,dhe te gjithe dolen te pa fajshem .

 4. Ky artan hoxha shume i ditur…. na mahniti me ate diturine e tij… Eshte aq i ditur saqe mund te parashikoje te ardhmen…. hapu toke…😂😂🤣

 5. Kjo Dukuri Negative e kemi marrur nga Otomanet apo Arabet qe hakmarrjen e kan ne gjak. Po te na thrriste Adheu apo shiperia per ta luftuar Armikun a do ti pergjigjen Fteses me luftu kunder Armikut?

 6. Ne shqiptaret jemi të fort vetem me u "rraf" ndermjet veti ,se me të tjerët nuk na mban … me qenë keta djem aq të zot pse nuk e bën SHQIPERIN E MADHE , por shpresoj se nuk do ketë më ksi lloj ngjarjesh ne SHQIPTARI🤲🕋

 7. GJAT PERJUDHËS 2005-2013, LUSHNJA RA NË QETSI FALË TË NDJERIT OLLDASHI. ME ARDHJEN E €-DRAMËS DHE RIPJERDHJES SË TIJ, U RINGJALL TRAFIKU DHE KRIMI LUSHNJAR. E PO MIR T’JU BËHET SE VOTOJNË GJITHMON MAJTAS TË GJORËT!!!

 8. Shqiptarit vetëm frika I vie hakut, prandaj Enveri e mbajti Shqipërinë aq gjatë se diti si ti frikësojë kafshët të quajtur shqiptar, pas vdekjes së tij filluan edhe lepujt të kafshojnë luanin por ai (Enveri) ua bëri me dije se shqiptarët nuk janë me te vërtet aq trima sa duken por janë të dobët në të menduarit dhe prandaj bëhen kriminel, ai vend I ka të gjitha miresite e mundshme po të punohej me drejtësi nuk do kishte nevojë që dikush të vrasë për tu pasuruar por me punë të ndershme do të pasuroheshin të gjithë, për fat të keq prej 1991 e këndej Shqipëria vetëm drejtësi nuk ka se gjërat tjera i ka të tëra

 9. …jane po ato levizje qe mundohen ta shpetojne vendin nga intrigat e radhes, shqiperia e madhe apo kthimi i shqiperise ne nje geto te ballkanit. fatkeqesisht shqiptaret gjithnje kane humbur sepse kane patur kundershtar te medhenj te perandorise se bashkuar, qe shkaterrohet nga klane te tjera etj..karakteristike eshte zgjedhja apo krijimi i nje skenderbeu dhe shfarosja e luftetareve qe duan vendin e tyre, duke i bere pis apo duke i kapur ne kurth, faj.

 10. Kamorra eshte ketu jo ne itali as ne amerike po ti behen lidhjet do habitej komplet italia se nuk ka vrasje as vende pune pa pase gishte krimi e politika ok

 11. Krejt asht komandu prej vatikanit xhermanis zvicres edhe serbis qe tezhduken shqiptaret ezxhuar te dobsohet shteti shqiptar tandajn pexhysem serbija edhe greqija stet shqiptar temos egzistoj me.

 12. Mos past diell me sy sali berisha qe hapi depot e armve e beri te vriten njerzit ..beri qeveri mbi vrasjet e djemve te rinj e akoma si kuceder rri ne parlament 😡😡😡

 13. Kujtdo populli (ska rendesi kush eshte), po ti heqesh ligjin, do te vuaje nje gjendje te tille kaosi dhe krimesh. Kur Niçja (Nietzsche) thot se njeriu esht nje kafshe politike, nuk i referohet ndonje njeriu me status te vecante si, i pasur apo i varfer por thjesht njeriut. Dhe ne nje situate 97-çe, shume do te kerkojne te dominojne e shume te mbijetojne neper dallget e dhunes. E megjithate mund te themi pa frike se qendrimi ne pergjithesi i pjeses derrmuese te popullates qe jashtzakonisht i matur e i mencur. Ne kte perfundim te con edhe fakti i qart se 97-a qe nje vit i perplasjeve te hapura te bandave kriminale dhe njerezve me pasione te tilla, por asnjehere nje lufte civile ( kupto – perplasje e armatosur ku pjesmarresit jane pjestare te dy apo me teper boshteve politike armike, te dale ne te njejtin shtet).

 14. keni harruar pa thene ne njgjarje qe ka ndodhur ne lagjen Kongresi ku banda e bares eliminoi Enver Bodon bashke me dy djemt e tij ne shpi para syve te familjeve qe jetonin te gjithe bashke. I vetmi qe jetoi djali i vogel ka ikur na tarraca eshte hedhur te pallati ngjitur dhe ka shpetu e kam pare vet me syte e mi.

 15. Keta rrebela nga Shqiperia na murren ftyren ne perendim duke u lajmruar si Kosovare dhe duke bere krime te renda. Njerz ma te poshter si shqiptaret e shqiperi-se, veq ne shqiperi i gjen. Enver Hoxha nuk eshte duhur me vdekur kurre.

 16. Perse dikush nuk realizon nje film mbi keto ngjarje, do te kishte nje sukses me te madh se cdo film tjeter te keti lloji.

 17. Dolen te gjith gangestera ne 97. Moren nga nje arme ne dore dhe ju dukesh vetja te pavfekshem. Keta plera , kan vrar dhe njerz te pafajshem, kan perdhunuar, kan vrar ne syt te femijve. Gangester leshi , plera m*ti

 18. Sa vrahni mes veti e shitni trima e gangstera hajdi ne kosove hini en veri te Mitrovices qatu matne trimerin me shkiet e jo mu vra mes veti se jem vllezer nje gjaku nje kombi qfar shteti llom o shqiperia edhe kosova tmerr 😑😑

 19. I lumte pushka Laert Haxhiut dhe Orges Bilbilit. Te afermit e ktyre dyve jan ata qe jan vrar pa lidhje fare. Jan vrar kot

 20. S'keni shtet ju Shqiperia qe 30 vite udheheqin bandat ,ejani ne Kosove shiqojeni sot me vra dike neser kapesh ne burg ,se le qe s'behet fjal per banda,nje ka qen ne Kosove ajo e Enver Sekiraqes edhe ajo eshte shkatrru.

 21. Nëse do kishte zgjuarsi në këtë lëmsh, nuk do kishte asnjë gjakderdhje. Janë disa gazetarë që i zmadhonj këto ngjarje, nuk e thonë shkoqur, shumica e këtyre krimeve janë për shkaqe banale, thjesht për çështje kokëfortësie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here